برای این پرده باید از پرده های طوری سبک استفاده کنین . پارچه باید حد اقل 2/5 برابر اندازه واقعی پنجره یا اپن باشه .
اول کش پرده رو می دوزیم و بعد پلیسه می کنیم . اندازه پلیسه ها باید مناسب اندازه پارچه باشه تا کم و زیاد نشه . من 2/5 برابر پارچه رو پلیسه های 10 سانتی گرفتم . 
بعد از پلیسه کردن یه پرده معمولی درست میشه که این پرده رو باید جایی که می خواستیم نصب کنیم .
البته می تونید جای پلیسه کردن نخ کش رو بکشید و پرده رو چین بدید . حتی می تونید ساده و بدون چین و پلیسه نصب کنید که در این صورت اندازه پارچه باید درست اندازه پنجره یا اپن باشه .
حالا نوبت مدل پایینشه که شبیه والان پرده است . برای درست کردن این مدل اول باید دو طرف بیرونی رو بدوزیم . که برای دوختنش فقط به نخ و سوزن احتیاج داریم . 
می دونیم که با این طرح پرده کوتاهتر میشه پس باید نقطه ای از پرده رو انتخاب کنیم که وقتی می خواهیم چین بدیم پرده به اندازه مورد نظرمون برسه ( نه کوتاه بشه نه بلند ) مثلا من میخواستم داخل آشپزخانه زیاد دیده نشه از سطح اپن یک متر بالاتر رو انتخاب کردم ( یعنی پارچه رو تا جایی که یک متر بالاتر از سطح اپن بایسته چین دادم ) .
برای چین دادن همون یک متر بالاتر از سطح اپن رو اندازه گرفتم سوزن رو از همون نقطه وارد پارچه کردم و تا پایین پارچه کوک زدم و وقتی سوزن به پایین کار رسید دوباره تا نقطه ی شروع کوک زده و در نهایت نخ رو کشیده و انتها و ابتدای نخ رو بهم گره زدم .
بعد از دوخت دوطرف بیرونی نوبت چین های داخلیه که به همون روش چین می زنیم .
تعداد هلالهایی که می زنیم بستگی به سلیقه و مدل پارچه و مدلی که می خواییم دیده بشه داره . 
بعد از اتمام من چندتا پاپیون با پارچه ساتن درست کردم و با سنجاق قفلی روی پرده نصب کردم تا موقع شستشو بشه جداش کرد . شما هم می تونید از هر نوع تزیینی روش استفاده کنید .

مدل رو باید خودتون برحسب سلیقه تون طراحی کنین . می تونین همه هلالها رو هم اندازه و هم قد بگیرین . می تونین صخره ای بگیرین . می تونین هلال وسطی رو بزرگتر یا کوچکتر و پایین تر یا بالاتر از بغلی ها بگیرین .


مدل صخره ایطبقه بندی: آموزش هنر های دستی و تجسمی،  روبان دوزی و گلهای روبانی،  آموزش خیاطی و گلدوزی،  خلاقیت و ابتکار،  آموزش هنر،  هنر در خانه، 

 
برچسب ها: آموزش هنر، هنر در خانه، دوخت پرده، پرده آشپزخانه، پرده دوزی، ابتکار و خلاقیت،  
دنبالک ها: پرده آشپزخانه من،  

تاریخ : 11 مرداد 95 | 12:08 ب.ظ | نویسنده : الناز نجف زاده | نظرات